19 Mayıs 2011 Perşembe

YEŞİM TÜRKÖZ HAKKINDA...Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden 1985 yılında mezun olmuş ve aynı bölümden Klinik Psikoloji alanında bilim uzmanlığı derecesini almıştır. Doktora derecesini Ankara Üniversitesi Klinik Psikoloji ABD’da tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi, Bayındır Hastanesi ve Başkent Üniversitesi Psikiyatri ABD'da çalışmıştır. Psikolojik gelişim, psikoterapi ve eğitim çalışmalarını Günışığı Psikolojik Gelişim ve Psikoterapi Merkezi’nde sürdürmektedir.

Sosyometri ve psikodrama alanında 4 yıl boyunca uygulamalı eğitimden geçmiş,  bilişsel psikoterapi, gestalt psikoterapisi, aile terapisi ve grup terapisi alanlarında  uygulamalı eğitim almıştır. İstanbul Psikodrama Enstitüsü'nde üst aşama psikodrama eğitimini sürdürmektedir.

Ergen ve yetişkinlerde bireysel psikoterapi, çift terapisi, aile terapisi ve grup psikoterapisi alanlarında uygulamalarını yürütmektedir. 

Uzmanlık alanına giren konularda seminer, konferans ve çalışma grupları düzenlemekte, öğrencilere ve profesyonellere yönelik eğitimler vermektedir.

“Büyü Dükkânı”, “İç Dünya Oyunları” ve "Büyü Dükkânı'nda İki Çınar"  isimli üç kitabın da yazarıdır (Epsilon Yayınları)

Okur Yazar Nane Şekeri yazar hakkında der ki…

Yazar hakkında bilgi ararken kendisinin bir blogu olduğunu gördüm.Siz de incelemek isterseniz buraya bir tık yeterli.

Yeşim Türköz’ün sadece bu kitabını okudum bununla birlikte çok beğendim.Hatta o kadar çok beğendim ki bu kitabı bir dönem etrafımda neredeyse herkese hediye ettim J

İnternette şimdi araştırma yaparken diğer iki kitabından da haberdar oldum.Alıp okuyacaklarım arasına da hemen ekledim.

Keyifle okumalar…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder