16 Mayıs 2011 Pazartesi

BÜYÜ DÜKKANI


Kitabın Arka Kapak Yazısı
Ne kadar gerçekçi olmaya çalışsak da, içimizde hep hayal kuran bir yan vardır. Bazen hayat boyumuzu aşar, içinden çıkamadığımız sorunlar çoğalmaya başlar, işte o zaman mucizelerin peşine düşeriz. Böylelikle sırtımızdaki yüklerden, eksikliklerimizden ve pişmanlıklarımızdan kurtulacağımızı hayal ederiz. Oysa yaşadığımızın dışında bir hayat, kendimizin dışında bir başka "ben" yoktur.
 
Büyü Dükkânı, psikodramanın en popüler tekniklerinden biridir. Bu dükkân, mucizelerin gerçekleştiği bir mekânı temsil eder. Orada, hayattan istenilen her şey alınabildiği gibi, istenmeyen şeylerden kurtulmak da mümkün olabilir. Bu kitapta yer alan öyküler Büyü Dükkânı'nda geçer ve öykülerin kahramanları, dükkânın yaşlı satıcısından kendi hayatları için bir şeyler isterler. Kimisi korkularından kurtulmak ister kimi de kendisini delicesine sevecek bir âşık... Ancak Büyü Dükkânı'ndaki alışverişler kolay değildir. Satıcı ile müşterileri arasında geçen sıkı pazarlık, aslında çok önemli hayat felsefeleri içermektedir.

Kimbilir, belki de o müşterilerden biri sizsinizdir.

Yeşim Türköz, bir yandan mesleki birikimiyle psikodramanın bütün unsurlarını öykülerinde incelikle kullanmayı başarıyor, diğer yandan güçlü kurgusu ve zengin diliyle, bu ilk kitabında usta bir yazarın işaretlerini veriyor.

Okur Yazar Nane Şekeri kitap hakkında der ki…

Büyü Dükkanı’nı adını çok duyduğum için alıp okumuştum.

Neden bahsettiği, nasıl bahsettiği konusunda hiçbir fikrim yoktu.İyi ki de böyle olmuş.Okurken çok daha fazla keyif aldım.

Okumak istediğinizde sizin de aynı keyfi alabilmeniz için öyle uzun uzun bahsetmeyeceğim.

Sadece istediğiniz bir şeyi elde etmek için neyi feda ederdiniz?

Bu soruyu sorarak büyü dükkanına siz de uğrayabilirsiniz.

Keyifle okumalar…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder