18 Ocak 2012 Çarşamba

ŞİBUMİKitabın Arka Kapak Yazısı

İnanılmaz ölçüde karışık ve özgün bir roman kahramanı Nicholai Hel.

Yarı Rus, yarı Alman asıllı koyu bir Amerikan düşmanı. Şanghay'da doğmuş, bir Japon generali tarafından büyütülmüş; bir Japon bilgesinden de 'Go' oyunu öğrenmiş. Bask dili dahil yedi dili ana dili gibi konuşuyor. Plastik kartla ya da kurşun kalemle bir insanı rahatlıkla öldürebilecek ustalıkları da edinmiş.

 Üstün düzeydeki 'yakın algılama' yeteneği yüzünden fotoğrafı bile çekilemeyen bu profesyonel terörist avcısı, terörcü, korkusuz mağaracı, yenilmez savaşçı ve gerçek feylesof, günün birinde emekli olarak yaşadığı şatosundan çıkıyor; amansız ve acımasız bir dövüşe katılmak üzere...
Okur Yazar Nane Şekeri kitap hakkında der ki…

Eğer Trevanian okumaya başlamayı düşünüyor iseniz ilk kitap budur!

Hızlıca, sürükleyici bir şekilde okuyup bitiriveriyorsunuz.Kurgu çok güzel, anlatım dili harika,  kahraman çok etkileyici .

Trevanian’ın okuduğum hiçbir kitabı kendine has anlatımı dışında hiçbir ortak yön taşımaz. Ama okurken hep yazarın tarzını hissedersiniz.Ve ben bunu çok seviyorum.

Şibumi bana göre tam bir yolculuk,tatil kitabı.Kafamı kaldırmadan okumuştum.

Sizlere de

Keyifle okumalar…

2 yorum:

  1. Şibumi gerçekten çok güzel ve sürükleyici bir kitap. Bir solukta okumuştum. Ama Trevanian'ın başka bir kitabını ne yazık ki okumadım.

    YanıtlaSil
  2. Despresif Ayu, bence okumalısın.

    YanıtlaSil