20 Kasım 2011 Pazar

HER YÖNÜYLE DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIK


Kitabın Arka Kapak Yazısı

Deklanşörün çıkardığı bir klik sesi ve farenizin birkaç tıklamasıyla dudak uçuklatan fotoğraflar çekmeniz mümkün… üstelik bunları bütün dünya ile paylaşmak da hiç zor değil. Dijital fotoğrafçılık, ustalığa giden yolun en kısa olduğu sanatlardan biri-tabii nasıl yapacağınızı biliyorsanız.

Her Yönüyle Dijital Fotoğrafçılık, her geçen gün büyük bir hızla gelişmeye devam eden bu sanat dalında ustalaşmak için ihtiyaç duyacağınız her türlü bilgiyi bünyesinde barındırıyor.

Bu kitap sayesinde,
size en uygun fotoğraf makinesini seçebilir,
ışık ve flaşı istediğiniz etkileri elde etmek için kullanabilir,
çektiğiniz fotoğrafları bilgisayarınıza taşıyıp üzerlerinde çalışabilir,
fotoğraflarınızı sıkıştırıp internete aktarabilir,
takvimler gibi kişiye özel hediyeler hazırlayabilirsiniz.
İster tam bir acemi, ister gelişmeye devam eden ve daha tecrübeli bir fotoğrafçı olun, elinizdeki bu vazgeçilemez kılavuz size mükemmel fotoğrafları nasıl çekeceğinizi anlatıyor.

Okur Yazar Nane Şekeri kitap hakkında der ki…

Yazarı Rick deGaris Doble.

Arkadaş Yayınlarından çıkmış bir kitap.

Baktım ki dergiler ve kitapçıkları ile blogumda fotoğrafçılık ile ilgili yeni bir bölüm oluşmuş,ben de kitaplığımda bulunan bu konudaki kitaplarımı da paylaşayım istedim.

Eğer siz de benim gibi kursa gitmeden kendinize bir şeyler katmak niyetinde iseniz faydalı olur umarım.
Ben önce kendim uğraşıp eksiklerimi görüp, kurstan ne bekleyeceğimi de belirlemek istiyorum.Sonra tarzıma, zamanıma ve parama göre  bir kursa devam etmeyi planlıyorum.

Her Yönüyle Dijital Fotoğrafçılık,en en başlangıç seviyesi için çok uygun.Hatta makine almadan okunmasını önereceğim bir kitap.Sonu olmayan fotoğraf dünyasında biraz da yönünüzü belirlemeniz açısından yararlı olacaktır.

İlerleme kaydettiğinizde de elinizde bulunacak güzel bir rehber.Anlatımı da güzel ama  tek kusuru siyah beyaz olması.Dijital fotoğrafçılık öğrenirken örnek fotoğrafların renkli olmasını istiyorsunuz ama bu kitap bu yönden pek yardımcı olmuyor.

Keyifle okumalar…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder