24 Şubat 2011 Perşembe

BAŞIN ÖNE EĞİLMESİN


Kitabın Arka Kapak Yazısı

Bekir Coşkun'un, "Cumhuriyet kadınlarına" ithaf ettiği ilk kitabı...

"Büyük suçlar küçük kitaplara sığmıyor!"

"...Başına bir şey gelen Türkiye'dir... Ben onun sadece sıradan bir gazete yazarıydım. Türkiye'nin başına bir şey geldiğinde herhangi bir ferdi yanar da gazete yazarı tutuşmaz mı?.."

"Bu kitap bir hesaplaşma, suçlama kitabı değildir. Sadece bir tespittir. Bilirsiniz, gazeteciler için 'tarihin tanığı' derler.

Bu bir tanıklık...

Tanık aynı zamanda suçludur..

Medyanın siyasi iktidara biat ettiği, toplumunu kandırdığı, olup-bitenleri milletinden gizlediği yerde ne özgürlük, ne insan hakları, ne demokrasi, ne hukuk olur. Ve gazete yazarı bu büyük suçun kaçınılmaz parçasıdır.

Ve bir gün herkes gibi gazetecinin de başına bir şey gelebilir. O zaman suçlu tanık, aynı zamanda mağdurdur da..."

Okur Yazar Nane Şekeri kitap hakkında der ki…

Biraz da güncel kitaplardan bahsetmek gerek öyle değil mi?

Bu hafta bitirdim Bekir Coşkun’un bu kitabını.

Hürriyet ve Habertürk gazetelerindeki yazım hayatının nasıl sona erdiğini bir de kendi dilinden , kendi güzel yalın anlatımından okumak isteyenler için.

Sancılı süreçte bir çok kişi konuştu,yazdı ama Bekir Coşkun çok da ortalarda görünmedi.Kendisini anlatmak için her fırsattan yararlanmaya kalkmadı.Ama yazdığı bu kitapta yaşadıklarını kimseyi sıkmadan anlatmış.

Kitapta özellikle Yılmaz Özdil’in Bekir Coşkun’un ayrılığı ile yazdığı yazı müthiş.Ben o dönemde okumamış, kaçırmışım o güzel yazısını.Bu kitapta okuduğumda çok etkilendim.

Güzel yazılarını özledik derseniz kitapta kendisi ile yeniden buluşabilirsiniz.

Keyifli okumalar…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder